Nowe trendy w edukacji

Posted onMarzec 28, 2018 in Edukacja
Nowe trendy w edukacji

Edukacja zmieniła się wyraźnie w ciągu ostatnich kilku dekad lub nawet zaledwie kilku lat i ma swoje nowe trendy, tak jak moda i muzyka. Wpływają na nią nowe wynalazki, opinie i porozumienia. Ważne jest, aby pozostać w kontakcie z tym wszystkim, aby upewnić się, że nie jesteś w tyle za żadnymi ważnymi zmianami. Rzućmy okiem na to, co dzieje się w świecie edukacji.

Odmienna rola nauczyciela

Odmienna rola nauczyciela

Dawno minęły czasy, kiedy nauczyciele zwyczajnie stali przed klasą i czytali coś z książki. Odnowiona rola pedagoga jest teraz bardziej jak doradcą. Nauczyciele są obecnie bardziej prawdopodobne, że będą pierwszymi, którzy rozpoczną rozmowę lub dyskusję, ale to studenci najczęściej mówią. Sprawia, że ​​lekcja jest bardziej wciągająca, a uczniowie uczą się w ten sposób szybciej. Wszyscy traktują się jak dorośli, co tworzy zaufanie między pokoleniami. Nauczyciel jest po to, aby poprowadzić uczniów i pomóc im rozpocząć pracę, a nie zrobić dla nich wszystkiego.

Wdała się nowoczesna technologia

Wielu nauczycieli używa teraz technologii, aby uczynić lekcje bardziej interesującymi. W XXI wieku chodzi o to wszystko, więc sensowne jest włączenie przynajmniej odrobiny tego, co można zaoferować. Większość sal lekcyjnych ma ekrany projekcyjne i daje nauczycielom szansę na pokazanie większej liczby filmów, prezentacji lub nawet gier, aby uczynić tematy teoretyczne bardziej interesującymi. Niektóre prywatne szkoły pozwalają nawet wszystkim uczniom używać laptopów przez cały czas, a droższe nawet dają wszystkim dzieciom własne tabletki. To może brzmieć jak scena z hollywoodzkiego filmu, ale teraz jest rzeczywistością.

Przyszłość egzaminów

Przyszłość egzaminów

 

Niedawno dyskutowano o możliwych zmianach w systemie edukacji na całym świecie. Niektórzy nauczyciele uważają, że sposób, w jaki uczniowie przystępują do egzaminów, powinien zostać zmieniony. Według nich wielu uczniów bardzo się denerwuje podczas egzaminów i ma niższe oceny niż powinni. Rodzi to pytanie, czy naprawdę potrzebujemy egzaminów. Niektórzy uważają, że lepiej byłoby zebrać końcową ocenę w małych częściach w ciągu roku, ponieważ to nieznacznie zwiększyłoby znaczenie testów i prac domowych, ale nie uczyniłoby tego zbyt stresującym. Tylko czas pokaże, co będzie następne.