Najgorsza poradnictwo zawodowe, którego nie potrzebujesz

Posted onKwiecień 3, 2018 in Edukacja
Najgorsza poradnictwo zawodowe

Epoka Internetu przyniosła nam wiele nowych wiatrów. Nowe przedmioty do nauki, nowe kariery do zbadania, a niektóre do zapomnienia. Pamiętam, jak bardzo byłem przygnębiony przez nastolatków.

Tak więc, chciałbym podzielić się radą, jak sądzę, doceniłbym te wszystkie lata temu.

Przestań szukać odpowiedzi

Rozumiem, że obejmuje mnie również. Ale wszystko, czego szukasz, jest dla osoby, która mówi ci, że to lub o czym marzysz. I to jest.

Nie potrzebujesz nikogo, kto mógłby ci powiedzieć, co masz robić. Słuchaj własnego serca. Jeśli cokolwiek lubisz, zrób to.

Co więcej, wszystko, co usłyszysz, gdy ktoś powie w programie telewizyjnym lub podcastie, jest już historią. Fragment indywidualnej historii, która uporządkowała życie tej osoby w określony sposób. Jak spotkanie z celebrytą, załamanie się, utrata kończyny, przejście przez Appalachów itd. Nie oznacza to, że wpłynie to na twoje życie tak samo.

Jesteśmy tu tylko przez kilka minut

Jesteśmy tu tylko przez kilka minut

Być może już znasz porównanie wszechświata do 24-godzinnego cyklu, co oznacza, że ​​rewolucja przemysłowa rozpoczęła się godzinę temu. Uwielbiam to, ponieważ pokazuje, jak małe i nieistotne jesteśmy w wielkim schemacie rzeczy, a także jak szybkie jest tempo życia.

To, co było trudne w szkole, przestało być tak szybkie, że udowadnia, że ​​nie ma odpowiedzi. Heck, może nie ma jeszcze pytania?

Mam na myśli to, że 10 czy 20 lat temu postrzegaliśmy świat w określony sposób. Na przykład internet miał być encyklopedią. Pamiętasz te? Teraz ludzie zarabiają na życie w najbardziej absurdalny sposób. Kto by jednak chciał?

Najlepszą radą, jaką otrzymałem, był Jimmy Wales, założyciel Wikipedii. Wiem, powiedziałem, nie słuchaj nikogo. Ale tak właśnie zrobił. Najlepsze projekty, w które wkładał pieniądze, zawiodły, a ten z najmniejszą logiką, darmową encyklopedią samoobroną, był w rzeczywistości jedyną ideą, którą musiał rozwinąć, by zdobyć uznanie.

Nie obawiaj się więc zawieść. Śledź wszystko, co chcesz robić i popełniaj błędy. Co gorsza, zawsze możesz napisać książkę o tym, ile razy ci się nie udało, co może znaleźć się na liście bestsellerów.