5 cech dobrego nauczyciela

Posted onMarzec 20, 2018 in Edukacja
5 cech dobrego nauczyciela

Często mówi się, że nie każdy może uczyć. Wiele osób, które już ukończyły szkołę dawno temu, może nadal pamiętać przynajmniej niektórych nauczycieli, ale nie wszyscy pozostają w swoich wspomnieniach z powodu pozytywnych powodów. Tak właśnie jest, że nie każdy wychowawca może stać się doskonałym nauczycielem. A więc, co to zajmuje? Cóż, istnieje wiele sposobów, aby stać się nauczycielem, który Twoi uczniowie będą pamiętać przez długi czas (oczywiście w dobry sposób), a dzisiaj przyjrzymy się kilku z nich.

1. Cierpliwość

Jest zrozumiałe, że nie każdy uczeń będzie zachowywał się w klasie. To byłoby zbyt doskonałe, a najprawdopodobniej nierealne. To jest powód, dla którego dobry nauczyciel powinien być w stanie zarządzać swoimi emocjami, brać kilka głębokich oddechów i mówić spokojnym głosem do uczniów. Wrzaski lub krzyki zwykle nie przynoszą nic dobrego, więc traktowanie młodego pokolenia tak jak dorosłych jest lepszym sposobem na wyrażenie swojej racji.

2. Dobra komunikacja

Komunikacja jest ważna dla powodzenia w wielu scenariuszach i nie jest to wyjątkiem. Porozmawiaj ze swoimi uczniami i upewnij się, że ich słuchasz. Może jest coś, czego nie rozumieją, ale zbyt boją się pytać podczas lekcji. Posiadanie specjalnego czasu na konsultacje może być bardzo korzystne, ponieważ zazwyczaj nie trwa długo, ale zapewnia, że ​​uczniowie wiedzą, że jesteś tutaj dla nich.

3. Kreatywność

Czasami nawet nauczyciele znudzą się własną teorią, a uczniowie nie powinni tego widzieć, ponieważ mogą na nią wpływać. Spróbuj włączyć, wykorzystaj prezentacje, filmy, a może nawet gry, aby wyjaśnić uczniom ważne, ale trudne tematy. Będą bardziej zainteresowani materiałem, a to najprawdopodobniej podniesie ich oceny. Brzmi jak dobry plan!

4. Entuzjazm

Zainteresuj się swoim własnym tematem! Może to zabrzmieć dziwnie dla niektórych osób, ale jest wielu nauczycieli, którzy po prostu nie pasjonują się swoimi lekcjami. Twoim zadaniem jest pokazać, że cokolwiek uczysz, jest ważne i interesujące. Żaden dobry nauczyciel nie będzie znudzony we własnej klasie, upewnij się, że twoi uczniowie widzą twój entuzjazm i pozytywnie na to wpływają.

5. Szacunek

Pokaż uczniom szacunek, a oni będą cię szanować. To jest tak proste, jak to tylko możliwe. Niektórzy nauczyciele popełniają błąd, traktując nawet uczniów szkół średnich, jak małe dzieci, i to nie kończy się dobrze. Szacunek wśród ludzi jest dobrym sposobem na zapewnienie dobrej komunikacji między nauczycielem a uczniami, ale nie myśl, że tylko uczniowie powinni cię szanować.

To tylko proste wskazówki, jak zostać dobrym nauczycielem. Możesz zacząć od tych cech, a następnie przejść do jeszcze większej liczby rzeczy, ponieważ dobry nauczyciel nigdy nie przestaje się poprawiać. Warto pamiętać o tej liście, ilekroć uważasz, że nie jesteś najlepszą wersją. To, że zacząłeś szukać tego typu informacji, już pokazuje, że jesteś niesamowitym pedagogiem.